Pas Ognia

Pas ognia jest to przedmiot, którego wartość poznaje się w płomiennych okolicznościach. Pierwszy stworzył go mag, który specjalizował się w magii ognia, lecz jego piromancja była niebezpieczna dla podróżujących z nim kompanów.

W momencie, gdy nosząca go postać otrzymuje obrażenia od ognia w jakikolwiek sposób (magiczny czy naturalny), część obrażeń jest zamieniana na Punkty Mocy. Dzięki temu może być on całkowicie odporny na małe ogniste manifestacje, a większe zadają mniej obrażeń. Moc pasa jest jednak ograniczona. Energię tą mogą przyjąć jedynie Naznaczeni darem ognia, jeżeli nosi go inna osoba, wtedy moc jest zamieniana na gorąco, przez co pas niebezpiecznie się rozgrzewa. Mimo to może on chronić, gdyż zmniejsza to energię ataku.


Wygląd: Pas jest wykonany z miedzianych ogniw, z których każde ma wygrawerowany symbol płomienia.
Działanie: Gdy noszący pas naznaczony darem ognia, otrzymuje obrażenia od tego żywiołu, wtedy 20 obrażeń (przed zadaniem ran) zamienia się w 2 Punkty Mocy, które przyswaja sobie bohater. Pozostałe obrażenia mogą zadać rany. Gdy nosi go inna postać, wtedy zamiast dodać sobie PM, noszący go otrzymuje 20 obrażeń od gorąca. (aktywuje się automatycznie i tylko na czas otrzymywania obrażeń)
Efekt: Manifestacja ognia - Pożeracz płomieni (20 PT)
Moc: Chroni przez 20 minut (40 PM)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License